barbatul si femeia se cauta in valmasagul imens al vietii omenesti.un barbat, din miloanele de barbati, doreste pe o singura femeie, din milioanele de femei. unul singur si una singura: Adam si Eva. cautarea reciproca, inconstienta si irezistibila e insusi rostul vietii omenesti...o viata omeneasca nu ajunge insa pentru a prilejui intalnirea barbatului cu femeia....a saptea viata aduce deabia fericirea uniunii cu celalalt suflet. de aceea, a saptea moarte cuprinde REVELATIA.

"adam si eva", Sistemul Aleman

Liviu Rebreanu.

Comentarii

Postări populare