barbatul si femeia se cauta in valmasagul imens al vietii omenesti.un barbat, din miloanele de barbati, doreste pe o singura femeie, din milioanele de femei. unul singur si una singura: Adam si Eva. cautarea reciproca, inconstienta si irezistibila e insusi rostul vietii omenesti...o viata omeneasca nu ajunge insa pentru a prilejui intalnirea barbatului cu femeia....a saptea viata aduce deabia fericirea uniunii cu celalalt suflet. de aceea, a saptea moarte cuprinde REVELATIA.
"adam si eva", Sistemul Aleman
Liviu Rebreanu.
"adam si eva", Sistemul Aleman
Liviu Rebreanu.
Comentarii
Trimiteți un comentariu
hallo! iaca viu si cu un blog.k sa pot egzist si eu:)