20 august, seara - 24 august, pranz
trenul IR 1746- trenul IC 531
muzeul de istorie, ploiesti
mcdonalds,centru
 win market grand center, loc de joaca


acestea sunt reperele cele mai importante, si traseele parcurse, ale concediului scurt dar zic eu frumos, ales in a fi petrecut la departare de vreo 300 si ceva de km, de catre un om frumos si aparte, cu chip senin, ochi albastri, par balai si trup delicat.un caracter rar, nobil, generos, puternic si singular. un suflet gingas si fragil, mult prea incapator si altruist.o minte sclipitoare, in continua cercetare si cunoastere.toate acestea poarta un nume: alexandra ababi. un om pur si simplu remarcabil, admirabil, stralucitor. pentru tot ce mi-a oferit, mi-a daruit acest om minunat, eu ma inclin pana la pamant, si umil si sincer, ii multumesc ! prezenta lui in viata mea, in casa mea, in mintea si sufletul meu, sunt unul dintre cele mai frumoase daruri pe care viata a cutezat, chiar si asa, in haosul si mizeria din jur, sa mi le daruiasca. si sunt atat de recunoscatoare si de fericita ! acest dar il voi pastra cu mare grija intr-un colt de suflet, si indiferent de timpul si praful ce se va fi depus peste acesta, il voi ingriji si intretine, dincolo de timp, dincolo de orice aparente. este precum o mica comoara, si comorile dainuiesc dincolo de timp si spatiu.sunt mereu vii si prezente in mintea si sufletul stapanului lor.
iar eu, sunt stapana acestei comori, a acestei prietenii speciale...ce bucurie mai mare poate fi decat sa fi avut onoarea si binecuvantarea sa intalnesc in calea mea o astfel de comoara, cu nume de fata, alexandra :)
iti multumesc, habibi :)



Comentarii

Postări populare