efectul unui articol...si nu numai.
am citit acu ceva timp un articol conform caruia, un cuplu american a facut un experiment tabu - au intretinut relatii intime timp de un an, zi de zi! indiferent de programul fiecaruia dintre ei, de problemele din cuplu si din viata lor, si-au promis asa cum o facusera si in fata altarului, cu ani in urma. zis si facut! pe zi ce trecea, cu fiece partida de amor, cuplul re-devenea tot mai sudat, cine ar fi crezut ?!! problemele zilnice au capatat o cu totul alta conotatie, prioritatile li s-au sucit la 180 de grade, viata lor impreuna redevenind frumoasa si colorata. stiam ca sexul face bine la sanatatea psihica si emotionala, mai ales, dar jur ca nu am crezut asta decat partial.
asta pana sa imi pun in gand , sa experimentez si eu practica ce le-a readus fericirea si linistea in casa si viata cuplului american. si ca un bonus, am revazut dvdul de la nunta...nunta ce am pregatit-o pana la cel mai mic detaliu noi doi, eu si barbate-miu.a fost o nunta de vis, asa cum am visat la momentul de atunci, acum aproape un veac. am fost o mireasa frumoasa, pe sufletul si inimioara mea! barbate-miu a fost un mire timid si bun, "de casa". al-chimie fu din prima noastra intalnire inca, fara vreun dubiu. pe parcurs s-a mai dus din ea, doar din considerente exterioare, si nu din launtrul nostru. dar, am mai regasit-o pe alocuri, ici-colo, prin noianul de probleme si incertitudini, de atunci, caci acum, murim unul de gatul celuillat, declarat! ori impreuna pana la sfarsit, oricare ar fi ala, ori deloc. imprejurarile si aparitia copiilor in viata noastra, ne-au pus in stand-by relatia noastra sexuala, fizica, emotionala, si de aici au curs tot soiul de neconcordante, pe toate planurile. mai sa dam rateu si sa esuam in casnicie. am si esuat de altfel, o perioada, insa providenta ne-a readus impreuna, cumva, pentru ca prea ne intelegeam bine la pat si pentru ca aveam un copil de crescut, pe atunci. asa se face ca timpul ce s-a scurs, ne-a tot pus la grea incercare rezistenta noastra la lipsa de sex. problemele zilnice, si nu putine , nici usoare, ne-au epuizat pe toate partile. nervozitatea si-a facut pe nesimtite loc si linistea casei si vietii noatre de cuplu s-a dus pe apa sambetei.am devenit doar mama si tata, sot si sotie, ioc. nu ne mai doream sa fim unul in preajma celuilalt, fara copii, ca nu mai stiam, nu mai simteam ce sa facem doar noi doi.devenisem nervosi, neglijenti, nepasatori, straini. de divort, nu se mai putea pune problema, ca doar ce am mai divortat odata, de asta ne-am lecuit. insa chiar de nu ne gandeam la separare sau la plecarea vreunuia din noi doi din cuplu, tot nu gaseam acel ceva, acea scanteie care sa ne reaprinda flacara ce ne-a ars si la propriu si la figurat, inca de la prima intalnire.pana intr-o zi, cand barbate-miu, el calm si linistit de felul lui, rareori isi iese din fire ori din minti, m-a zguduit bine de tot, de am zis ca pana aici mi-a fost si mi-a spus tare si apasat ca am nevoie de-o p...artida.ca doar asa imi trec dracusorii si starea de nervozitate si de nemultumire. mare dreptate a avut, ce e al lui, e doar al meu! am realizat, cu stupoare si in stare de soc, aproape, cata nevoie aveam de sex, dala salbatic, cu gemete adanci , doamne sa ma ierti, dar placerile carnale exsita inca din antichitate. cum de am lasat asa placere sa-mi scape printre degete, cum ? de atunci, mi-am jurat ca nu mai fac asemenea pacat. regasirea noastra, ca si cuplu, ca sot si sotie, si nu ca mama si tata, duapa atata amar de timp! doamne, ce deliciu!!! dupa o astfel de experienta, parca si noaptea are o alta culoare! brusc, totul pare mai acceptabil, mai vesel, mai frumos. senzatia de beatitudine din timpul si de dupa actul sexual, este pur si simplu sublima. barbate-miu e printul de pe calul ala alb din poveste. chimia ce am avut-o si am pierdut-o, am regasit-o fix cand nici nu mai vroiam ori speram. viata are alta valoare, problemele de zi cu zi, s-au pus acum, ele in stand-by.iar eu deacum, mi-am re-gasit un vechi- nou hobby, sexul cu barbate-miu, ca dragoste tot facem de vreun veac incoace. barbate, iti multumesc! vorba ceea " mama,sotie fericita- casa, viata fericita" !!! de barbat, nu mai vorbesc,el e cel mai fericit!!!!!
asadar, ce poate face o partida buna la casa omului...de luat aminte!!!! si de repetat, zi de zi, de zi, de zi, de zi...pana la adanci batraneti ori pana ce moartea ne va desparti, caci asa ne-am jurat in fata altarului , acum un veac: " la bine si la rau, pentru totdeauna!"
am citit acu ceva timp un articol conform caruia, un cuplu american a facut un experiment tabu - au intretinut relatii intime timp de un an, zi de zi! indiferent de programul fiecaruia dintre ei, de problemele din cuplu si din viata lor, si-au promis asa cum o facusera si in fata altarului, cu ani in urma. zis si facut! pe zi ce trecea, cu fiece partida de amor, cuplul re-devenea tot mai sudat, cine ar fi crezut ?!! problemele zilnice au capatat o cu totul alta conotatie, prioritatile li s-au sucit la 180 de grade, viata lor impreuna redevenind frumoasa si colorata. stiam ca sexul face bine la sanatatea psihica si emotionala, mai ales, dar jur ca nu am crezut asta decat partial.
asta pana sa imi pun in gand , sa experimentez si eu practica ce le-a readus fericirea si linistea in casa si viata cuplului american. si ca un bonus, am revazut dvdul de la nunta...nunta ce am pregatit-o pana la cel mai mic detaliu noi doi, eu si barbate-miu.a fost o nunta de vis, asa cum am visat la momentul de atunci, acum aproape un veac. am fost o mireasa frumoasa, pe sufletul si inimioara mea! barbate-miu a fost un mire timid si bun, "de casa". al-chimie fu din prima noastra intalnire inca, fara vreun dubiu. pe parcurs s-a mai dus din ea, doar din considerente exterioare, si nu din launtrul nostru. dar, am mai regasit-o pe alocuri, ici-colo, prin noianul de probleme si incertitudini, de atunci, caci acum, murim unul de gatul celuillat, declarat! ori impreuna pana la sfarsit, oricare ar fi ala, ori deloc. imprejurarile si aparitia copiilor in viata noastra, ne-au pus in stand-by relatia noastra sexuala, fizica, emotionala, si de aici au curs tot soiul de neconcordante, pe toate planurile. mai sa dam rateu si sa esuam in casnicie. am si esuat de altfel, o perioada, insa providenta ne-a readus impreuna, cumva, pentru ca prea ne intelegeam bine la pat si pentru ca aveam un copil de crescut, pe atunci. asa se face ca timpul ce s-a scurs, ne-a tot pus la grea incercare rezistenta noastra la lipsa de sex. problemele zilnice, si nu putine , nici usoare, ne-au epuizat pe toate partile. nervozitatea si-a facut pe nesimtite loc si linistea casei si vietii noatre de cuplu s-a dus pe apa sambetei.am devenit doar mama si tata, sot si sotie, ioc. nu ne mai doream sa fim unul in preajma celuilalt, fara copii, ca nu mai stiam, nu mai simteam ce sa facem doar noi doi.devenisem nervosi, neglijenti, nepasatori, straini. de divort, nu se mai putea pune problema, ca doar ce am mai divortat odata, de asta ne-am lecuit. insa chiar de nu ne gandeam la separare sau la plecarea vreunuia din noi doi din cuplu, tot nu gaseam acel ceva, acea scanteie care sa ne reaprinda flacara ce ne-a ars si la propriu si la figurat, inca de la prima intalnire.pana intr-o zi, cand barbate-miu, el calm si linistit de felul lui, rareori isi iese din fire ori din minti, m-a zguduit bine de tot, de am zis ca pana aici mi-a fost si mi-a spus tare si apasat ca am nevoie de-o p...artida.ca doar asa imi trec dracusorii si starea de nervozitate si de nemultumire. mare dreptate a avut, ce e al lui, e doar al meu! am realizat, cu stupoare si in stare de soc, aproape, cata nevoie aveam de sex, dala salbatic, cu gemete adanci , doamne sa ma ierti, dar placerile carnale exsita inca din antichitate. cum de am lasat asa placere sa-mi scape printre degete, cum ? de atunci, mi-am jurat ca nu mai fac asemenea pacat. regasirea noastra, ca si cuplu, ca sot si sotie, si nu ca mama si tata, duapa atata amar de timp! doamne, ce deliciu!!! dupa o astfel de experienta, parca si noaptea are o alta culoare! brusc, totul pare mai acceptabil, mai vesel, mai frumos. senzatia de beatitudine din timpul si de dupa actul sexual, este pur si simplu sublima. barbate-miu e printul de pe calul ala alb din poveste. chimia ce am avut-o si am pierdut-o, am regasit-o fix cand nici nu mai vroiam ori speram. viata are alta valoare, problemele de zi cu zi, s-au pus acum, ele in stand-by.iar eu deacum, mi-am re-gasit un vechi- nou hobby, sexul cu barbate-miu, ca dragoste tot facem de vreun veac incoace. barbate, iti multumesc! vorba ceea " mama,sotie fericita- casa, viata fericita" !!! de barbat, nu mai vorbesc,el e cel mai fericit!!!!!
asadar, ce poate face o partida buna la casa omului...de luat aminte!!!! si de repetat, zi de zi, de zi, de zi, de zi...pana la adanci batraneti ori pana ce moartea ne va desparti, caci asa ne-am jurat in fata altarului , acum un veac: " la bine si la rau, pentru totdeauna!"
Fii fericita, femeie, pana la adanci batraneti!
RăspundețiȘtergereincer, femeie, incerc, pe onoarea mea ! :)multumesc!dar, vezi vum faci, sa fii si tu aisderea, bine ?!
RăspundețiȘtergere