Anul asta nou a început asa cam...prost. Cu niscaiva încercări și nervi și drumuri și prosti. Cu medicamente și analize. Cu o sesizare la ITM. Cu un rinichi stâng cam natang. A lui barbate'miu. Recunosc, mi-a dat ceva dureri de cap, dar până la urmă, să zicem că l'am stabilizat, deocamdată. Scenarii care mai absurde și sumbre a crosetat imaginația mea, gandindu'ma la cel mai nefericit deznodământ cu putință. Sper ca l-am amânat încă ceva timp, mai mult asa. Cu toate ca in horoscop scrie ceva despre un început nou, luatul de la zero, sa fiu vaduva, chiar este o aroganta, chiar si pentru mine. Multumesc, Doamne,  ca nu m'ai ascultat! Deliram! Acum ca am trecut și peste acest început nu tocmai râvnit, zic să facem loc, cat încă mai putem și suntem sănătoși, noilor provocări! Pe care mi le doresc cât mai captivante in emoții și trăiri de experiente. Cu oameni noi și buni. Cu locuri noi și frumoase. Cu simtit, atins, gustat, dansat, cântat. Vreau sa invat sa cant la chitara mea, sa invat sa compun melodii pe acordurile ei, să o simt și să mă simtă, intru totul. Vreau ca minunile mele să îmi fie sănătoase și fericite, și ferite de boli, oameni haini și situații periculoase. Te rog, trimite'le fiecaruia îngerul lor protector! Vreau sa fim impreuna, noi doi și ei trei! Sa vedem lumea, poate nu dispare de tot și poate apucăm să o luam la pas, să o cunoaștem. Azi, acum, aici.  Ca Mâine, exista toate sansele sa nu mai fim.



Comentarii

Postări populare