Duminică, aievea!
De ar fi toate zilele , Duminică!
Cu leneveala, cu liniste, cu ei trei sănătoși
Cu noi doi impreuna,
Cu muzica, cu jucării împrăștiate pe covor
Cu pijamale, cu somon
Cu ceva dulce
Cu cafea aburindă
Cu ochii pierduti
Cu casa pe dos
Si sufletul dus
Departe printre ganduri
De ar fi toate zilele, Duminică!
O lume minunata
Toate ne'ar fi!
Cu rasete, cu bucurii
Cu oameni calzi
Cu îmbrățișari
Cu binecuvântarea Lui
Natura , mama ne'ar fi la toți
Si animalele, copii
Iar cerul, un Tată iubitor
Ce din a Sale brate , nicicând nu ne'ar lasa
Sa cădem pe gânduri
Sa ne pierdem printre randuri
De ar fi toate zilele, Duminica!
Tristețe și suferințe
Nici ca ar mai fi!
Lacrimile s-ar preschimba în mărgăritar
Durerea, involuntar, ar dispărea!
Si lumea toata, ar respira!
De ar fi....aievea, Duminică!
De ar fi toate zilele , Duminică!
Cu leneveala, cu liniste, cu ei trei sănătoși
Cu noi doi impreuna,
Cu muzica, cu jucării împrăștiate pe covor
Cu pijamale, cu somon
Cu ceva dulce
Cu cafea aburindă
Cu ochii pierduti
Cu casa pe dos
Si sufletul dus
Departe printre ganduri
De ar fi toate zilele, Duminică!
O lume minunata
Toate ne'ar fi!
Cu rasete, cu bucurii
Cu oameni calzi
Cu îmbrățișari
Cu binecuvântarea Lui
Natura , mama ne'ar fi la toți
Si animalele, copii
Iar cerul, un Tată iubitor
Ce din a Sale brate , nicicând nu ne'ar lasa
Sa cădem pe gânduri
Sa ne pierdem printre randuri
De ar fi toate zilele, Duminica!
Tristețe și suferințe
Nici ca ar mai fi!
Lacrimile s-ar preschimba în mărgăritar
Durerea, involuntar, ar dispărea!
Si lumea toata, ar respira!
De ar fi....aievea, Duminică!
Comentarii
Trimiteți un comentariu
hallo! iaca viu si cu un blog.k sa pot egzist si eu:)