Boboc de liceu, in sfarsit!
Cum- necum, dupa peripetii si nervi si comploturi mizerabile si adeverinte ratacite, avem toate cele necesare inscrierii la Colegiul repartizat prin computer. Unul nesperat de bun, in opinia celor din bransa.
Asadar, o noua aventura ne asteapta din toamna! Da Doamne sa fie una de bun augur, am patimit destul, si noi, si ea.
Sunt mandra de tine, zana, va fi bine, vei vedea! Tot raul spre bine!
Un sut in fund, este un pas inainte, intotdeauna!
Si nu mereu ce crezi ca ti se potriveste, ti se si potriveste, aparentele pot fi al naibii de inselatoare si de dureroase, dupa cum ai resimtit'o pe pielea ta.
Are grija cel de sus sa le aseze dupa cum e cel mai potrivit pentru tine.
Iar durerea si dezamagirea traite vor fi doar amintiri.
Te vor face si mai puternica, si mai ambitioasa, si mai atenta la ce iti doresti si in cine te increzi si pe cine lasi sa iti stea aproape.
Am incredere in tine ca te vei descurca si iti vei croi si gasi calea, in noua etapa a vietii tale de licean!
Sunt cei mai frumosi ani, alege sa ii traiesti cu folos!
Succes, prima mea nascuta!
KIRITESCU, TURISM SI ALIMENTATIE.
Comentarii
Trimiteți un comentariu
hallo! iaca viu si cu un blog.k sa pot egzist si eu:)