Linistea....dinaintea unei noi furtuni ?!
Anul asta 2023 a inceput mai linistit si curat, ca mi'e si frica sa ma bucur. Aceasta liniste poate ascunde furtuni, o stiu prea bine.
Insa linistea ce o simt in launtru'mi e diferita, acel tremur interior se simte diferit.
Poate e timpul unor noi inceputuri, unor capitole in sfarsit incheiate si terminate.
Starea mea de spirit e alta, e mai senina, mai deschisa spre nou, spre orice va sa vina.
Simt ca sunt pregatita sa infrunt noi orizonturi.
Mi'am regasit forta si dorinta sa imi doresc lucruri noi, sa experimentez senzatii noi.
Cred in mine, si in ce pot, si in ce port in minte si suflet si fiinta, iar.
Cred in el, in noi. Din nou. Era timpul.
Poate ca incercarile ne'au reapropiat, ne'au readus acasa, unul in sufletul celuilalt, cum ar fi trebuit sa fim mereu, sa nu ne ratacim.
Nu mai imi este teama sa simt ce simt, sa gandesc ce gandesc, sa re-actionez.
Este o senzatie pe cat de placuta , pe atat de ciudata.
Am tanjit o viata dupa aceasta.
Iar acum o imbratisez, in sfarsit.
Am renascut din propria cenusa, inca o data.
Este bine, mai mult decat bine!
Recunoscatoare!
Comentarii
Trimiteți un comentariu
hallo! iaca viu si cu un blog.k sa pot egzist si eu:)