Iluzie optica!
Curios cum difera parerile unor oameni despre alti oameni intr'o situatie sau alta.
Cum iti poate scapa din vedere, oricat ai fi tu de atent la detalii de fel.
Cum difera emotiile si gandurile din aceleasi circumstante.
Din unghiuri si roluri diferite.
Cum pot impacta viata cuiva.
De ramai mut de uimire si prost in reactie, raspunsuri.
Timpul nu poate fi dat inapoi, isi ia tributul cand nu te astepti.
Raman cicatrici si intrebari fara ecou.
Viata continua asa stramba si nedreapta , pe alocuri.
Unii ne trezim la timp, altii, prea tarziu sau deloc, dupa cum le este scris.
Destinul fiecaruia este indescifrabil, doar ne amagim ca avem puterea sa il deviem.
Nu detinem controlul decat a ceea ce simtim si gandim intr'o fractiune de secunda, cea care poate face diferenta dintre fi si a nu mai fi.
Uneori insa, ni se da impresia ca putem detine controlul asupra vietii noastre si ne aruncam in gol, fie ce o fi.
Poate nu mai doare, poate ( ne) e mai bine. Poate ne vom re'gasi locul si rostul.
Cu orice pret.
Fara sa te mai uiti in urma, ci doar inainte.
Faca'se voia Ta, Doamne!
Comentarii
Trimiteți un comentariu
hallo! iaca viu si cu un blog.k sa pot egzist si eu:)