11 ani de Pingu! 💓🐧

 Cum- necum am supravietuit  acestei perioade de plumb, si am serbat'o pe Violeta, a treia mea minune cu ochii ca marea!

Multumesc, Doamne pentru ca nu mi'ai luat inca mintile! Si ca mai imi ingadui, cand nici nu mai speram, momente speciale, ca cel de azi! 

Cand am toti copiii langa mine, inima mea este fericita si poate respira in voie! 

Ei sunt super- puterea mea! 

Prin ei si datorita lor, eu azi exist! Mai exist!

Numai Tu stii cum am putut trece peste aceasta cumpana din viata mea si cum de am avut curajul, forta si doza de nebunie sa imi iau viata in propriile maini, la propriu si la figurat. Doar pentru ca Tu m'ai ajutat , am reusit sa o fac!

Despre morti, numai de bine. Ama ar fi implinit 76 de ani, carabusul s'a dus de curand, in sfarsit, la 81. 

Nu cred ca ar fi putut trece prea usor cu vederea daca ar mai fi trait, peste toate cate s'au intamplat in familia mea, casnicia mea, nici macar ei. Ar fi avut o reactie, negresit! Bine ca s'au dus inainte de punctul culminant, altfel, nu stiu ce deznodamant ar mai fi fost. 

 S'a facut loc, si timp, si spatiu pentru scenarii noi. 

Vieti noi, vise noi, oameni noi.

Imi pun viata mea si a copiilor mei in Palmele Tale, Doamne, fa cum stii Tu ca este cel mai bine pentru noi, toti! Ca si pana acum! 

Amin!

Te iubesc, Pingu, esti un dar ceresc! Al meu! 

Multumesc, Doamne! 






Comentarii

Postări populare