Sfintii Imparati Constantin si Elena
Din 2 Imparati si o Imparateasa, au mai ramas 1 Imparat si o Imparateasa. Sa nu fie suparare, zic.
Altfel, nici nu imi vine sa cred ca am avut candva un Imparat, imi pare dintr'o alta viata, parol.
Am vazut icoana Sfintilor Imparati Constantin si Elena, in biserica, si m'a fascinat. Fiul si mama, ce poate insemna o iubire mai mare de atat pe acest pamant, sau in ceruri ?!
Un legamant ce nu poate fi rupt nici pe pamant, nici in ceruri. Este aievea.
Asa ca ma gandesc ca nici ceea ce simt eu pentru copiii mei nu are egal si nu poate fi subminat de nicio forta malefica.
Caci pentru ei, eu am ales sa imi las propria viata si visele mele. Nu este sacrificiu, ci o alegere personala. Asumata.
Acum, cand vad rezultatele dedicarii mele totale lor, nu am niciun dubiu ca am luat cea mai buna decizie din viata mea.
Ca si cea de a deveni mama singura si de a ramane fara un imparat.
Dragoste cu forta devine orice altceva dar numai iubire si casnicie, nu. Caznicie, insa, da.
Asadar, odata rupte lanturile nefericirii, lumea parca are alt sens, si culoare si miros. Si insemnatate.
Caci nicio iubire nu se poate compara cu iubirea unei mame pentru copiii ei.
O iubire sfanta, ce trece dincolo de orice e pamantesc si ramane in spirit, dincolo de timp si oameni si trupuri si destine.
Multumesc, Doamne pentru binecuvantarea Ta de a imi darui cele 3 minuni cu ochii ca marea!
Te iubesc, Constantin! ( Victor)
Te iubesc, Elena! ( Violeta)
Te iubesc, Maria! ( Viviana).
❤️💙🩷
Comentarii
Trimiteți un comentariu
hallo! iaca viu si cu un blog.k sa pot egzist si eu:)