marea de lacrimi

ploua in sufletul tau cu lacrimi amare si reci
ce as putea eu sa fac ca inima sa ti-o impac ?
s-au strans fire de nisip incins
si marea nu le mai poate racori
o perla pierduta la mal
parca ofteaza de dor
soarele-i si el ascuns dupa un nor
valurile se sparg de stancile  goale
pescarusii isi intind aripile in zare
si cerul intreg plange de jale
plaja-i de acum pustie de tine
e parasit orizontul, si marea suspina si ea
dupa fericirea ce a pierdut in adancuri
ploua neincetat pe plaja goala de tine
pescarusii-s agitati si deraiaza pe mal
isi pierd si ei starea, in nisipul cu jar
durerea lasata in urma-ti
nu se va stinge  in zare
si sta priponita precum un steag de salvare
la malul pustiu si fara de tine!

pentru habibi :)

Comentarii

  1. Multumesc mult ! Am sa iti reamintesc zilnic daca e nevoie , esti o persona cu suflet mare, esti deosebita, esti minunata!

    RăspundețiȘtergere

Trimiteți un comentariu

hallo! iaca viu si cu un blog.k sa pot egzist si eu:)

Postări populare