nu am chef azi sa am chef!
nu am chef azi
de soare ori de gin
de explicatii-n declin
nu am chef azi
de nimeni sa-mi reproseze vreo vina
ori sa ma-ntarate cu vorbe divine
nu am chef azi
de mine macar
daramite de ei, cei din jur
nu am chef azi
o vorba sa spun
o lacrima sa scap
un suspin sa demasc
nu am chef azi
de lume sa stiu ca inca exista
dar am chef
sa levitez in deriva
sa-mi urlu in gand nefericirea
sa-mi inabus orice stare exploziva
sa respir adanc, sa simt ca inca nu am murit
ca inima nu mi-a crapat nici ea
am chef
sa sparg si sa rup in bucati ipocrizia aleasa
sa dau de pereti orice urma de linguseala falsa
sa injur, de jur imprejur pe cei ce m-au tarat in mocirla
am chef
sa-i sfartec din priviri pe miseii cuminti si piosi, in aparenta
sa-i ard cu cuvinte taioase, pronuntate apasat
sa rasucesc cutitul virtual printr-un ranjet meschin, al acelei puteri neingenuncheate
ce zace dintotdeauna in coltul neatins din minte
am chef
sa-mi bat joc cu buna stiinta
de cei ce cred ca ma-nteleg si ma iubesc
am chef
cu diavolul pactul sa il semnez
poate, poate
linistea mi-o regasesc
stiu, este doar un impuls de moment
ce starea-mi pare ca mi-o ofileste
de aceea nu am chef azi sa am chef
muzica, nu zgomot
intelepciune, nu nebunie
dragoste, nu ura
chef, nu sila
azi, si nu maine
este posibil sa raman cu ieri-ul de alaltaieri
nu am chef azi!!!!!
nu am chef azi
de soare ori de gin
de explicatii-n declin
nu am chef azi
de nimeni sa-mi reproseze vreo vina
ori sa ma-ntarate cu vorbe divine
nu am chef azi
de mine macar
daramite de ei, cei din jur
nu am chef azi
o vorba sa spun
o lacrima sa scap
un suspin sa demasc
nu am chef azi
de lume sa stiu ca inca exista
dar am chef
sa levitez in deriva
sa-mi urlu in gand nefericirea
sa-mi inabus orice stare exploziva
sa respir adanc, sa simt ca inca nu am murit
ca inima nu mi-a crapat nici ea
am chef
sa sparg si sa rup in bucati ipocrizia aleasa
sa dau de pereti orice urma de linguseala falsa
sa injur, de jur imprejur pe cei ce m-au tarat in mocirla
am chef
sa-i sfartec din priviri pe miseii cuminti si piosi, in aparenta
sa-i ard cu cuvinte taioase, pronuntate apasat
sa rasucesc cutitul virtual printr-un ranjet meschin, al acelei puteri neingenuncheate
ce zace dintotdeauna in coltul neatins din minte
am chef
sa-mi bat joc cu buna stiinta
de cei ce cred ca ma-nteleg si ma iubesc
am chef
cu diavolul pactul sa il semnez
poate, poate
linistea mi-o regasesc
stiu, este doar un impuls de moment
ce starea-mi pare ca mi-o ofileste
de aceea nu am chef azi sa am chef
muzica, nu zgomot
intelepciune, nu nebunie
dragoste, nu ura
chef, nu sila
azi, si nu maine
este posibil sa raman cu ieri-ul de alaltaieri
nu am chef azi!!!!!
Comentarii
Trimiteți un comentariu
hallo! iaca viu si cu un blog.k sa pot egzist si eu:)