in doi-ul nu e de noi 

spune-mi ce vrei tu...
ca sa-ti spun ce vreau eu !
spune-mi ce nevoie ai tu...
ca sa-ti spun ce nevoie am eu !
avem curajul sa rostesti ce vrei tu ?
 sa asculti ce vreau eu ?
 sa -ti daruiesc ce vrei tu ?
visam la cai verzi pe pereti
simplul devine acum complicat
relatia in doi
nu mai e o joaca
angajamentul e real
spune-mi ce vrei tu...
ca sa-ti spun ce dorinte am eu !
realitatea sa infruntam
si de guler sa o luam
de pereti sa o dam
relatia in doi
nu e de noi
simplul ne lipseste
complicatul ne depaseste
pana si visul ne ocoleste
cai verzi pe peretii goi
ne-nhama la ceva ce nu e de noi
suntem prea lasi
curaj nu avem
sa rostim ce gandim
spune-mi ce vrei tu...
ai curajul sa ghicesti ce vreau eu ?
si de mana sa ma tii
pe acelasi cal imaginar sa fim
 peretii goi sa-i umplem de vise ?




Comentarii

Postări populare