dor de tine, dor de voi, dor de noi !

mi-e dor de albastrul infinit
din ochi-ti ca marea
buburuza cu nume sfant
mi-e dor de surasu-ti divin
si al sau glas cristalin
ce numai mie mi-a zambit asa
mi-e dor de tine si al tau parfum fin
sa il adulmec din cap pana-n picioare
si de fiinta ta toata sa ma bucur numai eu
asa cum odata noi doua faceam
mi-e dor de zilele
ce doar ale noastre le faceam
si impreuna doar noi doua le petreceam
mi-e dor de tine
buburuza cu nume sfant
si glas cristalin
ma doare
si mi-este greu
aceste zile sa-mi amintesc
dar stiu,
daca tu ma iubesti
si eu te iubesc
orice durere, o dulce amintire
va deveni
si speranta in altele noi
ne va reda
pentru ca aceasta-i doar viata
facuta din amintiri,
lacrimi si vise
ce ne tin dorul aprins
si  inimile vii
mi-e dor de tine
tigrut cu ochii ca marea
ce lumea-ntreaga mi-ai rasturnat
si vietile noastre ai salvat
mi-e dor de parfumu-ti aparte
ce numai eu stiu a ti-l adulmeca
si gangurelile a-ti adula
mi-e dor de zilele noastre
ce impreuna le petreceam
si o lume intreaga ignoram
caci noi doi eram indeajuns pentru ea
mi-e dor de tine
de fiinta ta toata
ce numai eu stiu a o rasfata
tigrut cu ochii ca marea
tu si surioara ta
sunteti doru-mi cel mai aprins
cel mai maret si de ne- atins vis
mi-e dor de voi
intr-atat incat
inima cateodata imi sangereaza inadins
a-mi aminti
rostu-mi si  menirea mea
aceea de a va iubi
dincolo de orice alte spuse
trairi si simtiri
mi-e dor de tine
buburuza cu nume sfant
mi-e dor de tine
tigrut cu ochii ca marea
mi-e dor de noi!
voi doi sa stiti
cat timp lumea  va exista inca pe pamant
ca numai eu stiu a va iubi intr-atat
dincolo de orice lege scrisa ori nu
iar voi doi, numai voi
sunteti ai mei
ochi albastri
ce inima toata mi-a furat
si fiinta mi-a ingenuncheat!















Comentarii

Postări populare