2018, an cu sot, cica...da, eu am deja sot!
e ceva timp de cand nu m-am mai simtit asa calma si relaxata, zen, degajata si detasata de toate si de toti...simt ca anul asta se-ntampla ceva, supercalifragilistic espirali doso...nu ca pana acum nu s-ar fi intamplat deja...dar, ceva si mai si! ma simt bine, ma simt in forma sa ma re-gasesc, sa ma re-construiesc, sa incerc senzatii si trairi noi, pana acum doar visate...vreau sa traiesc la maximum, faptul ca mi-am adus copiii in stadiul de sanatate si liniste si armonie ca cea in prezent, numai pipotica mea si cel de sus stiu prin cate am trecut sa ii am asa, fericiti...se cere o pauza, un nou inceput, in ceea ce priveste viata mea personala si de ce nu, profesionala, se cere ca rolul de mama sa fie pus in asteptare o perioada! e timpul ca eu sa ies din nou in lume, sa caut, sa experimentez, sa cuceresc, daca se poate, oameni si locuri stiute si nestiute. e timpul sa ies din zona de confort, din bula de aer in care am respirat cu masura...si sa expir peste masura, din toti rarunchii. e timpul sa facem loc si pentru alte activitati, alte simtiri. am zabovit destul. nu regret, caci copiii imi sunt deacum sanatosi si mari. si pot sa isi vada si ei linistiti de drumul lor si eu de pandaliile mele, ce pana acum, le-am tot tinut in frau, pentru ei. asta nu insemneaza ca incetez sa le mai fiu mama, ba, chiar le voi deveni o mama si mai lucida si sanatoasa la cap, si la suflet si trup, cu noua gura de aer trasa in plamani. cum e vorba aceea? mama fericita, casa, barbat si copii fericiti ! fara doar si poate, vom fi cei mai fericiti! sunt omul schimbarilor, noului,plecatului in lumea larga, sa explorez. am facut rabat de la toate astea doar pentru ei. deacum, nu mai sunt copii de tita, niciunul dintre ei, nici macar Violeta. asadar, am liber la luat lumea-n cap, la propriu! voi re-face iar ceea ce iubesc atat de mult, ceea ce imi implineste fiinta toata..voi fi eu, din nou! fara abtineri si retineri, de niciun fel. am disperata nevoie de niscaiva arogante de genul...sa simt ca mai traieste si sufletul si faptura mea! lume, pregateste-te, caci pornesc inspre tine, pentru a te re-cuceri iar...cu sot, fara sot, cum ne-o fi dat.de intors acasa la copii si sot, ma intorc, negresit, caci ei imi sunt icoana si echilibru!
e ceva timp de cand nu m-am mai simtit asa calma si relaxata, zen, degajata si detasata de toate si de toti...simt ca anul asta se-ntampla ceva, supercalifragilistic espirali doso...nu ca pana acum nu s-ar fi intamplat deja...dar, ceva si mai si! ma simt bine, ma simt in forma sa ma re-gasesc, sa ma re-construiesc, sa incerc senzatii si trairi noi, pana acum doar visate...vreau sa traiesc la maximum, faptul ca mi-am adus copiii in stadiul de sanatate si liniste si armonie ca cea in prezent, numai pipotica mea si cel de sus stiu prin cate am trecut sa ii am asa, fericiti...se cere o pauza, un nou inceput, in ceea ce priveste viata mea personala si de ce nu, profesionala, se cere ca rolul de mama sa fie pus in asteptare o perioada! e timpul ca eu sa ies din nou in lume, sa caut, sa experimentez, sa cuceresc, daca se poate, oameni si locuri stiute si nestiute. e timpul sa ies din zona de confort, din bula de aer in care am respirat cu masura...si sa expir peste masura, din toti rarunchii. e timpul sa facem loc si pentru alte activitati, alte simtiri. am zabovit destul. nu regret, caci copiii imi sunt deacum sanatosi si mari. si pot sa isi vada si ei linistiti de drumul lor si eu de pandaliile mele, ce pana acum, le-am tot tinut in frau, pentru ei. asta nu insemneaza ca incetez sa le mai fiu mama, ba, chiar le voi deveni o mama si mai lucida si sanatoasa la cap, si la suflet si trup, cu noua gura de aer trasa in plamani. cum e vorba aceea? mama fericita, casa, barbat si copii fericiti ! fara doar si poate, vom fi cei mai fericiti! sunt omul schimbarilor, noului,plecatului in lumea larga, sa explorez. am facut rabat de la toate astea doar pentru ei. deacum, nu mai sunt copii de tita, niciunul dintre ei, nici macar Violeta. asadar, am liber la luat lumea-n cap, la propriu! voi re-face iar ceea ce iubesc atat de mult, ceea ce imi implineste fiinta toata..voi fi eu, din nou! fara abtineri si retineri, de niciun fel. am disperata nevoie de niscaiva arogante de genul...sa simt ca mai traieste si sufletul si faptura mea! lume, pregateste-te, caci pornesc inspre tine, pentru a te re-cuceri iar...cu sot, fara sot, cum ne-o fi dat.de intors acasa la copii si sot, ma intorc, negresit, caci ei imi sunt icoana si echilibru!
Heei, ce zici tu de "lumea-n cap"? Cineva te urmareste din umbra, fara incetare. Adica eu. Sa-ti fie bine in acest supercalifragilistic an 2018!
RăspundețiȘtergereda, da, da, fix de acea lume in cap, zic!!! e ciudat, cum urmaritul tau difera fata de cel de care am avut parte o viata...ma simt protejata, de ochii mintii si sufletului tau.sa ne fie bine, impreuna, si separat, incepand cu acest an.
RăspundețiȘtergere