La multi ani, Violeta, 5 ani groaznic de frumoși!
Deși afara ploua și e frig, în căminul nostru, este liniste si cald! Cand ma uit la tine și la fratiorii tai , ca sunteti sănătoși și fericiți, în lumea noastră mica, este tot ce imi pot dori și cere de la soarta! Aceeași care ne-a încercat limitele și toți nervii si răbdarea! Cum-necum, am dovedit'o! Iar! Sunt obosită, îngandurata, am o senzatie de frig, în ton cu ploaia de afara, însă, paradoxal, mi'e bine, asa, în singurătatea vieții noastre! Am constatat de ceva vreme ca liniștea imi face bine, ca nu mai sunt la varsta la care să tolerez zgomotul , ci doar muzica...sufletului! Nu mai fug după oameni, după agitație, aglomerație, mă indispune cumplit. Cei puțini, ce s'au cerut prin sita vieții, sunt mai mult decât suficienți pentru ca eu sa ma bucur de ce imi pot dărui ei. Accept, cu brațele și inima deschise! Restul, cei care nu sunt capabili de bine și de împărțit, să se ducă pe pustii, împreună cu toate relele și nimicnicia lor, cu tot! Prefer singurătatea, oricât m'ar ucide pe interior, în fața companiei nepotrivite. Am tolerat destul oameni toxici și vampiri energetici. De unde nu este, nici Dumnezeu nu cere! Așadar, de ce sa ma încăpățânez eu in continuu, să cer ?! Cand pot sa dăruiesc, celor ce primesc la rându'le , ceea ce am eu de oferit ?! Asa mi se vor vindeca toate rănile, cândva, cumva. Am incredere ca viata va da tuturor după cât și mai ales dupa ce au dăruit lumii și oamenilor de lângă ei. Este doar o lege a firii! Timpul, este cheia tuturor nedreptăților și durerilor lumești!
Eu, aleg să trăiesc, aici, acum, în prezent!
Să mă bucur de minunile mele cu ochii ca marea, de bărbat, de căminul nostru liniștit și de puținii oameni ce ne iubesc, asa cum se pricep ei mai bine, imi este de ajuns! Nici ca am alte nevoi, sănătoși să fim, toți, atât, restul, las in mana Lui! Ca și până acum, El a știut cel mai bine de ce avem nevoie pentru a fi o familie, familia mea, a noastră.
Sunt profund recunoscătoare pentru trecutul de poveste , căci fără el, nu as fi avut parte de acest prezent absolut minunat!
Deși afara ploua și e frig, în căminul nostru, este liniste si cald! Cand ma uit la tine și la fratiorii tai , ca sunteti sănătoși și fericiți, în lumea noastră mica, este tot ce imi pot dori și cere de la soarta! Aceeași care ne-a încercat limitele și toți nervii si răbdarea! Cum-necum, am dovedit'o! Iar! Sunt obosită, îngandurata, am o senzatie de frig, în ton cu ploaia de afara, însă, paradoxal, mi'e bine, asa, în singurătatea vieții noastre! Am constatat de ceva vreme ca liniștea imi face bine, ca nu mai sunt la varsta la care să tolerez zgomotul , ci doar muzica...sufletului! Nu mai fug după oameni, după agitație, aglomerație, mă indispune cumplit. Cei puțini, ce s'au cerut prin sita vieții, sunt mai mult decât suficienți pentru ca eu sa ma bucur de ce imi pot dărui ei. Accept, cu brațele și inima deschise! Restul, cei care nu sunt capabili de bine și de împărțit, să se ducă pe pustii, împreună cu toate relele și nimicnicia lor, cu tot! Prefer singurătatea, oricât m'ar ucide pe interior, în fața companiei nepotrivite. Am tolerat destul oameni toxici și vampiri energetici. De unde nu este, nici Dumnezeu nu cere! Așadar, de ce sa ma încăpățânez eu in continuu, să cer ?! Cand pot sa dăruiesc, celor ce primesc la rându'le , ceea ce am eu de oferit ?! Asa mi se vor vindeca toate rănile, cândva, cumva. Am incredere ca viata va da tuturor după cât și mai ales dupa ce au dăruit lumii și oamenilor de lângă ei. Este doar o lege a firii! Timpul, este cheia tuturor nedreptăților și durerilor lumești!
Eu, aleg să trăiesc, aici, acum, în prezent!
Să mă bucur de minunile mele cu ochii ca marea, de bărbat, de căminul nostru liniștit și de puținii oameni ce ne iubesc, asa cum se pricep ei mai bine, imi este de ajuns! Nici ca am alte nevoi, sănătoși să fim, toți, atât, restul, las in mana Lui! Ca și până acum, El a știut cel mai bine de ce avem nevoie pentru a fi o familie, familia mea, a noastră.
Sunt profund recunoscătoare pentru trecutul de poveste , căci fără el, nu as fi avut parte de acest prezent absolut minunat!
Comentarii
Trimiteți un comentariu
hallo! iaca viu si cu un blog.k sa pot egzist si eu:)