Oameni, încotro ?

Se dizolva lumi, planeta toata. Ard animale de vii, și rămân suflete cenușă. Păduri și plante se prajesc sub soarele arzător. Ghetarii din oceane se topesc, mamifere pier specii la rând. Viața planetei întregi e pe ducă, cu bună știință. Este o crimă cu premeditare, de nimeni anchetata. Se închid ochii, se calcă pe cadavre și vieți omenești. Nici cerul nu pare să mai stie ce face . Suntem pierduti. Numai sunt oameni. Poate sa scape alte animale și vegetație. Natura de fel, are forța să renască după potop. Însă, omenirea ?!

Comentarii