Ioneasca's dead and burried!

 Nu stiu cum se face ca, viata are niste moduri tare hilare de a rade de tine, cu tine, in anumite momente, cheie. 

Iar karma nu intarzie sa isi faca simtita prezenta fix cand arde mai tare. 

Asadar, de cine vrei sa scapi, si pe cine alungi si barfesti si critici mai abitir, de ala, aia ai parte pe ultimul drum.

Orgoliul nemasurat si prostia se aseaza frumos intr'un sac, si se bate in 4 cuie. 

Cum a trait, posaca si ciufuta si cu inima grea, asa s'a si dus. 

Ciudat este ca nu m'a trecut nicio emotie, doar furie si cuvinte de dulce cand s'a produs curatarea. 

De mine si de prostu' familiei a avut parte la capataiul sicriului, nu de barbasu' ori de fi'su alalalt, preferatu' familiei. De noi doi, aia pe care i'a futut in gura si la propriu si la figurat. 

Cica despre morti numai de bine, insa iertarea e doar a Lui, eu sunt o biata pacatoasa de rand, nu'mi permit acest lux. 

Te'ai dus Ioneasco, imbufnata cum ai si trait, si mandra si proasta din cale afara. 

Ai facut ce ai facut si te'ai dus inaintea lui barbactu'  ca sa nu vezi si sa nu treci prin cosmarul prin care trece el acum, si ca sa nu'ti vezi preferatu' incatusat, egoista pana in maduva oaselor, aia care au ramas, vai de ei, dupa tine, potopul. 

Dupa fapta, si rasplata. Tu te'oi fi dus, da' preferatu' tau plateste scump arogantele trecutului.

Trist si nedrept este faptul ca, platesc si altii, arogantele lui. 

Noi sa fim sanatosi, cumva le'om duce pe toate, am scapat de un vampir energetic, tu. 

Sa te ierte Dumnezeu! 


Comentarii

Postări populare