O liniste absurda!

 Curios cum binele si pacea cuiva poate fi deranjata de faptele altcuiva. Aparenta liniste si asezare a lucrurilor este intrerupta brusc, desi cu preaviz. Ramane o senzatie de neliniste, de dezastru, de jale. Suspine adanci, lacrimi amare, pedepse ispasite, vieti curmate, inimi sfasiate. Un tablou apocaliptic! 

Reasezarea fireasca a lucrurilor este una greoaie, apasatoare. Lasa urme vizibile. 

Speranta de bine, tremura undeva in eter. Poate astrele se indura cumva si readuc pacea inapoi, iar. Atata nevoie este de aceasta! 

Am obosit sa platesc pentru faptele altora, intr'un fel sau altul, mai mult direct, decat indirect. 

Victime colaterale.

O libertate conditionata. 

Pana cand ?! Pana va decide Barbosu'! 

In asteptarea unor vremuri mai bune, in asteptarea redarii libertatii tuturor. 

Comentarii

Postări populare