Fructul pasiunii....interzise
Cand viata ti'a luat mai mult decat ti'a dat, incepi sa musti din ea, din viata, mai ceva ca un animal salbatic, sperand la implinire si fericire.
Te imbeti cu mirosul pradei proaspat cucerita, mintea o ia razna, simturile explodeaza si emotiile se dezgolesc precum o lupta in savana, printre praf si ciulini.
Suspine adanci, gemete prelungi, trupuri inclestate, inimi inodate.
Promisiuni desarte, declaratii de iubire, efemere.
O minciuna consumata.
Lasitate, parsivitate, naivitate, responsabilitati evitate, neasumate.
Precum musti dintr'un fruct copt, cu pofta, si ii simti aroma si dulceata, asa musti si dintr'un corp, cu pasiune, sa ii simti parfumul, si sa iti rasfeti toate simturile pamantesti.
Numai ca unori, se intampla sa musti dintr'un fruct interzis si atunci se declanseaza iadul, pe pamant si inlauntru'ti.
Raiul ce odata l'ai gustat si care te'a imbatat, s'a transformat subit intr'un cosmar ce nu l'ai anticipat, nu pentru ca nu te'ar fi dus capul, ci pentru ca nu te'ar fi tinut inima.
Pasiunea odata impartasita, a devenit de nerecunoscut.
Rusinea, frica, lipsa curajului au fost mai puternice decat iubirea in sine.
Astfel ca, din toata acea pasiune a ramas doar un fruct...interzis.
Comentarii
Trimiteți un comentariu
hallo! iaca viu si cu un blog.k sa pot egzist si eu:)