Re-găsirea!

 Se spune că, destinul îți scoate în cale oameni, vechi sau noi, ori pentru a te pregăti pentru viitor, ori pentru a te vindeca de trecut. 

Îți dă ceva, pe cineva, și îți ia, ceva, pe cineva, presimt asta din toți rărunchii.

Sunt unele semne, însă este posibil să le interpretez greșit, deși intuiția rareori m'a trădat. 

Deocamdată mă bucur de ce am regăsit,  pe cine am regăsit. 

Timpul va avea ultimul cuvânt, oricum ar fi sau as gândi ori simți eu. 


Mulțumesc, Doamne! 


Comentarii

Postări populare