42 cu 15
Si, am trecut cu chiu cu vai si de al 42 lea Mai. Cum foarte bine a sesizat cineva, prietenul carabus nu s'a dezmintit si a facut el ce a facut si ziua de nastere mi'a futut, asa senil cum ii.
Si, eu fiica renegata, m'am pus in miscare, pe tren, pe canicula si am semnat pentru operatia de sold a prietenului ce pe cat de dement e, pe atat de nemuritor pare. Cu fractura lui de sold, cu tot. Nu se da dus, ci doar e dus, cu capul.
Macar o perioada buna, nu mai alearga de nebun , ci sta si se uita pe pereti, consemnat la pat, numara ce si'o mai aminti.
Cat costa toata aceasta aventura?! Pai, cam juma' din viata pe care cealalta juma' tot el mi'a cheltuit'o/ consumat'o.
Se pare ca eu am mai multe vieti de trait, (si) pentru altii.
Am facut'o si p'asta!
Poate cineva acolo sus, vede de cate sunt in stare sa duc!
👀💙💛👀
Altfel, Leul meu curajos si puternic a implinit 15 ani!
De nimic nu sunt mai mandra in viata asta si in toate celelalte cate au fost si vor mai fi, decat de faptul ca El este fiul meu minunat!!! Iar eu sunt mama lui, mama Leu!
Multumesc, Doamne!
Faca'se voia Ta, cu noi toti si cu toate cate sunt!
Comentarii
Trimiteți un comentariu
hallo! iaca viu si cu un blog.k sa pot egzist si eu:)