Artificii pe dig
Dupa multi ani, in care nu am avut chemare sa ies la artificii, anul asta am iesit, si nu'mi pare rau, ce ciudat!
Cu toate ca petardele sunt periculoase si pot rani, daca sunt utilizate cu cap, cu atentie si bun simt, te poti bucura si de ele, nu doar de artificii.
Mereu m'au fascinat artificiile! Luminile si sunetul deopotriva!
Tin pret d'un orgasm, uneori prelung, alteori ca un fulger de intens. Insa in ambele dati, la fel de fascinant.
Copiii au fost si ei fascinati de ele, sunt in sfarsit mari si pot fi luati la artificii fara drame si urlete si plansete.
Cam umeda noaptea si rece, o fi fost si de la lac, insa copiii s'au distrat , si asta e cel mai important.
Mi'a placut, a fost frumos!
De ar fi asa si restul anului, nu m'as ( mai) plange!
Hai 2023, ca poti, cred in tine!
Crede si tu in mine!
La multi ani!
Comentarii
Trimiteți un comentariu
hallo! iaca viu si cu un blog.k sa pot egzist si eu:)